
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 900 mV |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Threshold Voltage | 3.1 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 1.4 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 35 ms |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29117
Ext.Price$0.29117
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29117 | $0.29117 |
| 10 | $0.28541 | $2.85410 |
| 25 | $0.28394 | $7.09850 |
| 50 | $0.28247 | $14.12350 |
| 100 | $0.28101 | $28.10100 |
